مقالات علمی، پژوهشی، درسی

چرا این مدرسه را انتخاب کنیم؟
درج شده در تاریخ 1397/12/27 توسط مدیر.

گروه بندی

لیست مقالات
چرا این مدرسه را انتخاب کنیم؟
تاریخ درج مقاله: 1397/12/27

*      اگر احساس مي كنيد، موفق بودن فرزندتان در مدارس متداول و كنكور و دانشگاه، الزاما به معناي موفق بودن او در زندگي و كار نيست؛ و كشف و پرورش استعدادهاي فرزندتان مهم‌تر است.

 

*      اگر پرورش شخصيت فرزندتان و شكل گيري خصوصياتي چون پشتكار، اعتماد به نفس، كرامت و جديت را مهمتر از يادگرفتن محفوظات مي دانيد.

 

*      اگر تمايل داريد كه فرزندتان بدون تعصب و اجبار، در محيطي مذهبي و خداباور رشد كند و تربيت شود، و به خدا و اهل بيت عليهم السلام محبت پيدا كند، و با محبت و اراده شخصي، نماز خواندن را انتخاب كند.

 

*      اگر تمايل داريد كه فرزندتان به صورت تدريجي با مفاهيم آيات قرآن و تعاليم اهل بيت عليهم السلام، بدون اجبار و پرس و جو و بازپس دادن گفته ها، آشنا شده، تا بتدريج عمق فهم او در اين زمينه افزايش يابد.

 

*      اگر  فكر مي كنيد يادگرفتن واقعي به صورت دفعي اتفاق نمي افتد، و اگر يك موضوع را به دانش آموز بگوئيم و او را مجبور كنيم كه ياد بگيرد، او فقط آن را حفظ خواهد كرد، و فهم مناسب اتفاق نمي افتد.

 

*      اگر انتظار داريد در يك فرآيند آموزشي خوب، فهم و درك فرزندتان در دراز مدت، به صورت پايدار رشد يابد؛ ‌و نگران يادگيري تك موضوعات كتاب درسي، هماهنگ با ساير مدارس نيستيد.

 

*      اگر معتقديد، تفاوت هاي فردي بسيار مهم است، و فكر مي كنيد بعضي انسانها در بعضي زمينه‌ها توانمندتر، و بعضي ديگر در زمينه‌هاي ديگر.

 

*      اگر معتقديد، فرزندتان براي يادگرفتن بايد تجربه كند و خاكي يا کثيف شدن بدن يا لباس او نگران كننده نيست.

 

*      اگر فكر مي كنيد فرزندتان بايد فرهنگ و روحيه كاركردن جدي، و انجام دادن كارهاي مختلف از نظافت و ظرفشوئي گرفته، تا باغباني و نجاري، و طراحي و كار با رايانه و مهندسي و اكتشاف، در او شكل بگيرد.

 

*      اگر فكر مي كنيد كه مهمترين وظيفه مدرسه ايجاد انگيزه، دغدغه و علاقه دانش آموز به يادگرفتن و اكتشاف است، و اگر چنين شود، خود فرزندتان بدون فشار بيروني شديد درس مي‌خواند و ياد مي‌گيرد.

 

*      اگر معتقديد، تربيت وظيفه توام خانواده و مدرسه است، و فرزندتان بيش از هر چيز ديگري به توجه پدر و مادر نياز دارد.

 

*      اگر معتقديد، يادگيري بر اثر تجربه ميتواند ماندگارترين نوع يادگيري باشد.

 

*      اگر معتقديد، آزادي عمل فرزندتان،‌ همراه با نظارت و برنامه ريزي مربيان و خانواده، به ايستادن او روي پاي خودش كمك مي‌كند؛ و فكر مي كنيد كه يادگرفتن و متكي شدن به خودش براي انجام كارها، حتي اگر چند سال طول بكشد، از يادگرفتن ناشي از انجام كارهاي تحميل شده، پايدارتر و موثرتر است.

 آخرین اخبار:
پیوند های مفید:
تماس با ما:

دبیرستان غیردولتی قدسیان (دوره اول)
031-32349600,031-32359194,03132359195,10003132349600
اصفهان - خیابان اردیبهشت جنوبی - کوچه نگارستان(31) - دبیرستان غیر دولتی قدسیان - دوره اول
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهیختگان جوان می باشد.
برای استفاده بهینه از این وب سایت از مرورگرهای مدرن مانند IE 9+ ، FireFox یا Google Chrome استفاده نمایید.